Ako lacno bývať?

Vlastné bývanie je  mladých ľudí často nedostupné. Je to splnenie ťažko dosiahnuteľného sna. Ceny bytov či domov sú veľmi vysoké  a nemôže si ich dovoliť každý pracujúci.  Aké možnosti majú ľudia, ktorí na  drahé bývanie nemajú?

Ak chcete investovať do nehnuteľnosti a bývať vo vlastnom, riešením môže byť kúpa nehnuteľnosti v menej atraktívnych lokalitách. Ak chcete ušetriť, tak na atraktívnu oblasť v musíte zabudnúť, môžete si vybrať nehnuteľnosť aj v  oblasti na okraji obce za nižšiu sumu.

Lacné sú aj byty, či domy, v ktorých sa stala v minulosti stala tragédia. Ak má byt zlú minulosť, napríklad sa tu odohrali tragické udalosti, alebo v nich  žili kriminálnici a sú v menších mestách cena býva nižšia, lebo o takéto nehnuteľnosti nemá nikto záujem.

Lacnejšie bývanie možno nájsť v lokalitách s najvyššou nezamestnanosťou a za prácou by bolo potrebné dochádzať, alebo pracovať z domu.

Pozemok s domom, ktorý postihol požiar či povodeň, sa častokrát nedajú predať ani ako samotný pozemok. Likvidácia starej stavby  je veľmi nákladná.  Lacno sa kúpiť rozostavaný rodinný dom, ktorý môže mať problém s kolaudáciou a je potrebná trpezlivosť.  Za nižšiu cenu sa dajú kúpiť domy, ktoré nemajú právne doriešenú prístupovú komunikáciu. 

Nie len peniaze, ale i kopec čas ušetríte aj kúpou bytu, ktorý už je zrekonštruovaný. Väčšinou totiž  rekonštrukcia zaberie omnoho viac času a stojí viac peňazí, ako pôvodne plánuje.

Ak plánujete kúpu domu a chceli by ste ušetriť, možno by ste si mohli zájsť na obhliadku aj do chatových a záhradkárskych oblastí a vybrať si nehnuteľnosť, ktorá sa obývať počas celé roka. Cena môže byť výrazne nižšia.

Je dôležité ešte pred kúpou bytu, či domu zvážiť svoje možnosti a dobre si spočítať, čo presne chceme a čo ešte budeme musieť v zakúpenej nehnuteľnosti rekonštruovať, aby ste potom  vás nič nezaskočilo a neprekvapilo.