Ako lacno zariadiť byt?

Byt sa dá vkusne a účelne zariadiť aj za pár eur. Skôr ako  pôjdete do obchodov ci premyslite, ktoré kusy nábytku sú pre vás dôležité. Dôkladne si premerajte priestor.

Pozrite si časopisy o bývaní a nechajte sa inšpirovať. Ujasnite si aký štýl bude pre vás vhodný, lebo sa môže stať, že pri postupnom nakupovaní bude váš interiér pôsobiť ako cirkus.

Najskôr v zariaďujte miestnosti, ktoré sú pre vás dôležité. Ak radi varíte a sedíte za stolom v kuchyni, najskôr investujte do kuchyne. No ak vám stačí si iba narýchlo niečo zohriať v mikrovlnke, no radšej spíte, zariaďte najskôr spálňu. Pre pohodlné užívanie bytu na začiatok stačia stôl, stolička a posteľ.    

Izby neprepĺňajte nábytkom a dekoráciami. Opatrne pracujte aj so vstavaným nábytkom, vhodný účel pre miestnosť dokážete posúdiť až po určitej dobe bývania.

Ak máte  starší nábytok, nevyhadzujte ho, skúste ho recyklovať. Môžete kombinovať moderné a staré. Niektorým kusom  pomôže nový poťah iným bude stačiť náter za pár eur.

V bazároch a na burzách môžete nájsť jedinečné kúsky. Lacný nábytok nakúpite aj vo výpredajoch Pravidelne predávajú vystavené a mierne poškodené kusy za výhodnejšiu cenu.