Ako sa lacno obliekať?

Vyzerať pekne ako dáma nie je len záležitosť peňazí. Potrebné je aj starostlivé plánovanie a zmysel pre detail.  Skúste sa obliekať ako z módneho časopisu iba za pár eur.  Dôležité sú základné kusy odevov vo vašom šatníku. Vôbec nemusia mať visačku známej módnej značky, dôležitá je kvalita materiálu a to aby vám sedeli.

Voľné padajúce čierne šaty, či krémové úplety a tmavo modré klasické džínsy kúpite ozaj kdekoľvek za pár eur. Ušetríte aj veľa času nad rozmýšľaním, čo si vziať na seba. Klasické kúsky dajú vášmu okoliu zreteľný signál, že viete čo chcete. Oblečenie aj doplnky musia byť v prvom rade vždy čisté a perfektne vyžehlené. Diery, malé fľaky, či žmolky sa do dokonalého šatníka ozaj nehodia.

Na topánkach však  určite nešetrite, to pravé dámy nerobia.  Ak si nemôžete dovoliť luxusné značky, zainvestujte do obyčajných kožených kabeliek  neutrálnych farieb. Určite však zabudnite na lacné napodobeniny značkových kabeliek a topánok.

Rifle a tričká sú  pohodlné, no nehodia sa  na každý deň. Zabudnite na tričká, tielka a z umelých materiálov, kúpte si radšej každú sezónu niekoľko tričiek z kvalitnej, najlepšie organickej bavlny bielej, čiernej farby, plus k tomu napríklad modré, či béžové. Budete to lacnejšie ako umelé blúzky. Bavlna sa síce  praním za pár mesiacov zničí,  no tričká môžete recyklovať na ďalšie výrobky, napríklad vyrábať z nich koberce.

Zaobstarať si kvalitný, luxusne vyzerajú šatník za pár eur môže síce nejaký čas trvať, no určite to neoľutujete. Budete vždy dobre oblečená a nezabúdajte, že šaty robia človeka. Nenakupujte v strese, ale v pokoji a s rozumom, určite ušetríte. Najskôr skontrolujte šatník, zistite čo vám chýba a nákup potrebných kúskov si dobre naplánujte. Urobte si zoznam, čo vám chýba.  Keď vám oblečenie nesedí, nezáleží na tom, koľko peňazí ste zaň utratili.