Lacný život mimo Slovenska

Je na Slovensku draho?  Sú krajiny, v ktorých prežujete  iba za 200 eur mesačne. Ak ste máte homeoffice a k práci vám stačí počítač, internet a telefón, môžete sa zabaliť a začať žiť v zahraničí.

  • Napríklad v Thajsku  za prenájom malého jednoizbového bytu zaplatíte od od 45 eur na mesiac, väčšie bývanie  stojí okolo 100 eur a luxusný byt má cenu do  225 eur. Lacné jedlo nakúpite na  trhu s pestrou ponukou rýb a zeleniny. Napríklad kuracie mäso s  ryžou stojí iba75 centov. Celkové náklady na stravu mesačne sú  okolo 150 eur.
  • Kambodžskom kráľovstve  je cena za prenájom priemerného bytu od 150 eurách. Prenájom krajšieho a zariadeného byty sa stojí okolo 225 eur. Jedlo je však lacnejšie. V reštaurácii sa dá naobedovať iba za jedno euro. Celkové mesačné náklady na jedlo sa pohybujú pod 150 eur.
  • Filipínske ostrovy v Tichom oceáne ponúkajú tiež lacný život. V hlavnom meste Manile sa prenájom bytu sa pohybuje okolo 250 eur. Výrazne nižšie ceny sú v Cebe, v jednej z najvyspelejších provincií krajiny.  Za nájomné zaplatíte 115 eur mesačne. V menších mestách stojí ubytovanie v jednoizbových bytoch okolo 30 eur.. V hlavnom meste za potraviny mesačne zaplatíte okolo  225 eur a  v tých menších mestách iba 115 eur.
  • Raj na zemi nájdete v Belize. Krajina je známa vďaka svojim krásnym plážam, množstvom príležitostí na potápanie. Život uľahčuje to, že tu všetci hovoria po anglicky, V hlavných centrách sa náklady vyšplhajú na 450 eur mesačne, v odľahlejších miestach to stojí polovicu.
  • Vietnam ponúka  mestá, históriu aj a prírodu. Napríklad život v najdrahšom Ho Či Minovom meste alebo Hanoji vyjde na 1. 500 eur mesačne. Vietnamská kuchyňa je dokonalá a jedlo stojí iba pár eur.